Kverneland Ikarus S

Univerzální kompaktní stroj s objemy nádrží 2 800 a 3 800 litrů. Možné jsou typy výložníků 18–30 metrů.

Zůstaňte na stopě se strojem Ikarus S

Ikarus S je k dispozici v provedení s nádrží o objemu 2 800 nebo 3 800 litrů s ocelovým výložníkem buď horizontálně sklopným HSS 18–30 metrů, nebo vertikálně skládaným HC 18–30 metrů. Ovládací panel Easy Set vám svým intuitivním ovládáním usnadňuje život. Ikarus S je vhodný také pro exkluzivní high-tech zařízení včetně ISOBUS komunikačních systémů, jako je IsoMatch Tellus, IsoMatch GEOCONTROL a řídicí systém výšky postřiku Boom Guide. iXclean Comfort nebo iXclean Pro vám poskytne i vyšší komfort obsluhy, protože funkce jako plnění, postřikování, vyplachování atd. lze ovládat z kabiny traktoru!

Výhody:

 • Výložníky HSS s bočním sklápěním nebo HC s vícenásobným vertikálním skládáním
 • Různé nápravy kol pro splnění vašich požadavků
 • Snadné ovládání, včetně ovládacího panelu Easy Set
 • Ne-ISOBUS nebo ISOBUS kompatibilní regulační systémy
 • iXclean: každý litr se počítá!
 • Možná kombinace s IsoMatch GEOCONTROL

Technické údaje:

Ikarus S S28 S38
Objem nádrže 2 800 (l) 3 800 (l)
Postřikovací výložník HSS 18-30 m / HC 18-30 m HSS 18-30 m / HC 18-30 m
Horní nebo spodní tažný závěs Pevné nebo automatické řízení, bez zavěšení  Pevné nebo automatické řízení, bez zavěšení 
Pevná náprava 25 km/h nebo 40 km/h s ruční brzdou 25 km/h nebo 40 km/h s ruční brzdou
Stavitelná náprava Se zavěšením nebo bez Se zavěšením nebo bez
Brzdy Hydraulické nebo vzduchové brzdy Hydraulické nebo vzduchové brzdy
Čerpadla 200 - 250 - 400 l/min 200 - 250 - 400 l/min
Regulační systémy FMC/IsoMatch Tellus/IsoMatch Tellus GO FMC/IsoMatch Tellus/IsoMatch Tellus GO
iXclean iXclean Comfort nebo iXclean Pro iXclean Comfort nebo iXclean Pro

Postřikovací výložníky Ikarus S

Kompaktní sklopný ocelový výložník HSS 18-20-21-24-27-28-30 m

 • Řada výložníků HSS je zkonstruována pro profesionální použití. Speciální profil HSS spojuje minimální hmotnost s maximální pevností a stabilitou. Počítačem podporovaná konstrukce, laboratorní a polní zkoušky, speciálně tvrzená ocel Domex přispívají k legendární pověsti těchto vysoce výkonných a jakostních výložníků s dlouhou životností. Všechny výložníky HSS mají přepravní šířku 2,50 m a celkovou výšku menší než 4 m. Postřikovací výložníky šířky 27, 28 a 30 m jsou tvořeny 3 sklopnými díly.

Vícenásobně vertikálně sklopný ocelový výložník HC 18-20-21-24-27-28-30 m

 • Výložník HC je univerzální výložník ze sortimentu ocelových výložníků. Konstrukce z oceli s trojúhelníkovým průřezem a jedinečný systém bránící vybočování umožňují vysokou rychlost i za velmi těžkých podmínek. Výložník HC vám podle zvoleného elektrohydraulického povelu poskytuje funkci jednostranného skládání, symetrické i asymetrické redukce. Všechny výložníky HC mají přepravní šířku 2,5 m a výšku menší než 4 m.

Varianty náprav

Varianty náprav pro uspokojení všech individuálních požadavků

 • Pevná náprava 1,50–1,80 m bez brzd. Nastavení rozchodu polohou ráfků kol.
 • Pevná náprava 1,50–1,80 m s brzdami. Nastavení rozchodu polohou ráfků kol.
 • Posuvná náprava 1,50–2,25 m s brzdami.
 • Posuvná náprava 1,50–2,25 m se zavěšením a brzdami.

Všechny brzděné nápravy mají mechanickou ruční brzdu a na přání mohou být vybaveny hydraulickými nebo pneumatickými brzdami.

Řešení tažných ojí

 • Pevné připojení do spodního nebo horního závěsu
 • K dispozici systém automatického řízení se sledováním stopy
 • Tažné oko o průměru 40/50 mm nebo spojení s koulí o průměru 80 mm

Snadné ovládání

Ovládací panel EasySet

 • Ovládací panel Easy Set vám svým intuitivním ovládáním usnadňuje život. Ovladače jsou rozděleny na stranu sání a výtlaku. Ventily jsou dobře chráněné za krytem: díky tomu nejsou v prostoru ovládání nečistoty a chemikálie.

Snadný přístup

 • Dvířka poskytují snadný přístup k panelu ventilů a obslužným funkcím. Speciální pozornost jsme věnovali přátelské obsluze a zajistili jsme ji snadným přístupem a rychlospojkami hadic. Ovládací panel EasySet usnadňuje život: pomocí jen jednoho čtyřcestného sacího ventilu můžete zvolit směr průtoku vody a druhým čtyřcestným ventilem na výtlaku vyberete akci.

Nová tichá pístomembránová čerpadla

 • Čerpadla jsou k dispozici s výkony 200, 250 a 400 (2x200) l/min.
 • Odolná vůči kapalným hnojivům
 • Kompaktní, malá zbytková množství chemikálií
 • Lineární charakteristika v ustáleném stavu pro přesnou regulaci

Míchací systém

 • Standardně dodávaný míchací systém Ikarus S turbo se vstřikovacími tryskami je zárukou výkonného míchání, které můžete zapnout během procesu plnění i po něm. Po skončení postřiku agresivně pracující čisticí trysky vyčistí vnitřní stranu nádrže.

Systémy řízení

Řídicí jednotka FlowMate: Základní řídicí počítač postřiku

 • Mimořádně jednoduché ovládání
 • Velmi kompaktní díky integraci všech postřikovacích a hydraulických funkcí
 • Poradce pro výběr trysek
 • Paměť pro 25 různých polí

IsoMatch Tellus GO

IsoMatch Tellus GO je univerzální ISOBUS terminál. Tento multifunkční terminál s jednou obrazovkou byl vyvinut na základě zkušeností zákazníků pro rychlé a jednoduché řízení všech ISOBUS strojů a vyhovuje všem požadavkům na jednoduché a účinné ovládání zemědělských strojů a řízení úkolů.

IsoMatch Tellus: Terminál příští generace!

IsoMatch Tellus je první univerzální terminál schopný sledovat a ovládat 2 různá ISOBUS rozhraní současně. Tím je například umožněno přímé řízení 2 strojů současně a nepřetržité pozorování obrazu kamery bez přepínání obrazovek.

 • Velká 12,1" barevná dotyková obrazovka
 • Intuitivní ovládání
 • Základní DOC registrační program pro ukládání provozních údajů přímo na USB
 • Zabudovaný program pro čtení PDF souborů
 • Rozhraní RS232 pro GPS přijímače nebo snímače
 • Připojení k internetu přes bezdrátový USB disk nebo router
 • Webový prohlížeč

Další informace týkající se naší koncepce iM FARMING najdete na
http://cz.kverneland.com/iM-FARMING.

iXclean Comfort a iXclean Pro

Elektrický ukazatel hladiny

Elektrický ukazatel hladiny informuje řídicí počítač postřiku o skutečném naplnění nádrže.

iXclean Comfort

iXclean Comfort je poloautomatický systém řízení ventilů. Spojení elektrického ukazatele hladiny a sacího ventilu poskytuje obsluze komfort a přesnost: automatické zastavení plnění, když je dosaženo naprogramované hladiny, a dálkové ovládání všech ENFO funkcí vyplachování a přípravy postřiku z kabiny vašeho traktoru! Před zahájením prostě naplníte postřikovací potrubí a nakonec nebo dokonce i při neočekávaném přerušení práce kvůli počasí potrubí vypláchnete, aniž vystoupíte z kabiny!

iXclean Pro

Moderní řešení pocházejí z iXclean Pro s plně automatickým, elektrickým řízením ventilů na ISOBUS postřikovačích. To znamená, že všechny funkce je možno ovládat z kabiny. Přepínání mezi plněním, mícháním, postřikováním, ředěním, přípravou postřiku, vyplachováním a čištěním nádrže je mimořádně snadné: pouze stisknete tlačítko! Navíc k automatickému plnění nabízí iXclean Pro také program plně automatického výplachu a čištění celého postřikovače v několika krocích. Stisknutím jednoho tlačítka se spustí komplexní proces čištění včetně všech potrubí, který trvá pouze několik minut a používá minimální množství čisticí vody. Toto automatické čištění je tak důkladné, že je po jeho skončení úroveň reziduí nižší než 1 %. iXclean Pro pro plnění nebo čištění: počítá se s každým litrem!

Zaostřeno na ekologii (ENFO)

ENFO způsob přípravy postřiku a vyplachování je standardem na všech našich řídicích počítačích postřiku. Tato chytrá technologie optimalizuje plnění a čištění postřikovacích potrubí. Přesná aplikace, žádné plýtvání chemikáliemi a úspora vody jsou výhody pro vás a vaše životní prostředí.

Další vlastnosti postřikovače

ISOBUS inteligence (pouze FMA regulátor)

Je zajištěna ISOBUS kompatibilita od traktoru k postřikovači a od postřikovače k traktoru, to znamená, že všechna pořízená data ze stroje(ů) jsou centralizována a lze je snadno přenést do vašeho terminálu (např. IsoMatch Tellus) v kabině traktoru. Technologie snadného připojení Plug and Play!

Boom Guide Comfort

Dva ultrazvukové snímače na výložníku dokážou řídit postřikovací výšku centrální korekcí spádu a zvedacími funkcemi výložníku. Tento cenově výhodný systém je vhodný pro mírné svahy a nerovnoměrné stavy plodin.

Boom Guide Pro

Tento moderní systém používá tři ultrazvukové snímače pro nezávislé řízení levé a pravé sekce výložníku a dokonalé navádění za nejobtížnějších podmínek na poli. Kladným i záporným bočním pohybem na obou stranách výložníku dokáže zajistit sledování obrysů za všech podmínek!

Starguide IV: Automatické GPS řízení sekcí a navádění pomocí D-GPS

Kdo si to jednou vyzkoušel, chce to napořád. Starguide IV navždy změní vaši práci s postřikovačem: v blízkosti souvratí bude automaticky řídit jednotlivé sekce tak, aby bylo celé pole rovnoměrně ošetřené.

IsoMatch GEOCONTROL

IsoMatch GEOCONTROL je doplňkový aplikační software terminálu IsoMatch Tellus, který vám pomáhá řídit všechny ISOBUS kompatibilní stroje skupiny Kverneland jako například postřikovače, rozmetadla a secí stroje! Ve spojení s přijímačem GPS plní požadavky budoucnosti ve smyslu snadného, chytrého a účinného zemědělství.

 • Řízení sekcí: Automatické zapínání a vypínání sekcí stroje na souvratích, hranicích a již ošetřených plochách pro minimalizaci překrývání.
 • Řízení variabilního dávkování: Automaticky nastavuje dávkování stroje na základě vstupních dat z polního předpisu.
 • Dokumentace: Ukládá všechna provozní data prací a mapy polí pro jejich přenos do informačních systémů řízení zemědělství přes USB.
 • Manuální navádění: Doporučená jízdní dráha na základě vodicích linií na poli a na souvratích. Chytré zaznamenávání hranic: nezávisle na pracovním záběru, korekce dokonce i bez stroje. Posunutí hranic: vytváří nové vnitřní hranice nastavením požadované šířky souvrati. Manuální navádění pro všechny činnosti, včetně neelektrických nebo ne-ISOBUS strojů.

IsoMatch GEOCONTROL – výhody

 • Snadné a komfortní ovládání díky tomu, že není nutné manuálně zapínat nebo vypínat sekce nebo měnit dávkování. Můžete se stoprocentně soustředit na jízdu na poli.
 • Účinnější prací a vyloučením překrývání se na kapalině k postřiku ušetří 5–10 % ceny. Lepší pěstební podmínky a vyšší výnosy.
 • IsoMatch GEOCONTROL velice usnadňuje noční práci. IsoMatch GEOCONTROL výrazně snižuje pracovní zatížení.

Další informace týkající se naší koncepce iM FARMING najdete na 
http://cz.kverneland.com/iM-FARMING.