Kverneland iXdrive S6

Samojízdný postřikovač Kverneland iXdrive S6 s objemem nádrže 4250, 5200 nebo 6150 litrů. Dostupný  s ocelovými rameny HSS (od 24 do 40 metrů) nebo rameny z hliníkových profilů HSA (od 24 do 30 metrů).

Kvalita, produktivita a výkon

Kverneland uvádí na trh řadu samojízdých postřikovačů iXdrive S6. Základním modelem řady je iXdrive HP. Top model řady iXdrive S6 je iXdrive HP ECODRIVE.

Model iXdrive HP ECODRVE disponuje novými vlastnostmi. Motorem John Deere Stage V se zvýšeným výkonem a rameny s individuálním ovládáním trysek iXflow-e. 

Samojízdný postřikovač iXdrive S6 je v základu vybaven ovládáním jednotlivých trysek, takže je schopen aplikovat postřikovou kapalinu přesně - na správné místo s minimálním překrytím.

Jednoduché ovládání zvýší váš výkon

Kombinace IsoMatch Tellus Pro, inovativního hardwaru a softwaru iXspray s intuitivním dotykovým rozhraním zaručuje uživatelsky přívětivé ovládání. iXspray je plný funkcí, které usnadňují práci obsluhy a zamezuje jejím chybám. Ovládací páka IsoMatch Grip přidává snadné ovládání. iXdrive je standardně vybaven automatickým řízením ventilů iXclean Pro a vysokotlakým cirkulačním systémem iXflow-e s individuálním ovládáním trysek

Výhody:

 • Ovládací panel EasySet 
 • Vysoká stabilita pro vyšší pracovní rychlosti a bezpečnou přepravu
 • Možné v kombinaci s IsoMatch GEOCONTROL
 • Ocelová postřikovací ramena HSS (od 24 do 40 metrů) nebo z hliníkových profilů HSA (od 24 do 30 metrů)

Technické údaje:

  iXdrive S6
Menovitý objem  nádrže(l)  4.250 5.200 6150
Maximální objem  nádrže(l)   4.500 5.500 6.500
Nádrž na čistou vodu (l) 520
Světlá výška (m) 1.30 / 1.50 / 1.70 1.30 / 1.50
Rozchod kol (m) 1.80 - 2.25 / 2.25 - 2.95
Postřikovací ramena (m) HSA 24-30 (2 part folding) / HSS 24-30 (2 part folding) / HSS 32-40 (3 part folding
Naftový motor John Deere PowerTech 250 HP Stage V optional 300 HP Stage V or 250HP Stage II
iXclean Pro, iXflow-E Standard

Postrekovacie ramená

HSS 24-27-28-30-32-33-34-36-38-39-40m Kompaktní bočně sklopné ocelové ramená

 • Speciální profil HSS spojuje minimální hmotnost s maximální pevností a stabilitou. Řada výložníků HSS je zkonstruována pro profesionální použití. Její trojúhelníková konstrukce zajišťuje perfektní skloubení nerezových postřikových potrubí, trysek a držáků trysek s optimálním vedením hadic, kde všechno je dobře chráněné.  K výložníkům řady HSS patří dvoudílné (24-30m) a třídílné (32-40m) ramená. HSS 32-40m 2nd ramená druhej generácie sú navrhnuté pre vyššiu kapacitu, vyššiu pracovnú rýchlosť a vyššie požiadavky.

HSA 24-27-28-30m Bočně sklopné high-tech hliníkové ramená

 • High-tech hliníkový postřikovací ramená HSA účinně chrání držáky trysek ve spodním profilu ramien. Tento profil je s ohledem na snadné čištění zkonstruován bez ostrých úhlů nebo rohů, ve kterých by se hromadily zbytky a kapalina. Anodizovaný povrch chrání proti korozi a poškrábání.

iXflow-E

 • Postrekovacie ramená HSS a HSA sú štandardne vybavené iXflow-E. iXflow-E je vysokotlakový recirkulačný systém s elektrickým ovládaním trysiek. Po ukončení postreku dochádza k voľnej cirkulácii chemikálií a návratu postrekovej kvapaliny späť do nádrže. To znamená, že v striekacích linkách nedochádza k sedimentácii a k slepým uličkám pri striekaní alebo čistení. Počas postreku sa každá sekcia dostane pod tlak z oboch koncov postrekovacích potrubí, takže obsluha môže okamžite zahájiť postrek bez akéhokoľvek poklesu tlaku. Obsluha môže ľahko naprogramovať počet a veľkosť sekcií, ktoré najlepšie zodpovedajú jeho požiadavkám a terénnym situáciám.

Boom Guide Pro

 • Tento pokročilý systém využíva tri ultrazvukové senzory na nezávislé riadenie ľavej a pravej časti výložníka pre dokonalé vedenie v najnáročnejších poľných podmienkach. Môže poskytnúť pozitívny a negatívny bočný pohyb na každej strane ramien, aby v každej situácii sledovali obrysy!

Boom Guide ProActive

 • Systém proaktívne reaguje na pohyb ramien a riadi centrálnu aj nezávislú korekciu sklonu, ako aj funkcie zdvíhania ramien, ktoré vedú ramená nad plodinou, povrchom pôdy alebo kombináciou oboch režimov.

Boom Guide 5 Sensor Extension

 • Rozšírenie snímača Boom Guide 5 poskytuje dva ďalšie ultrazvukové snímače, ktoré zaisťujú správne meranie výšky pomocou výložníkov zmenšených na pracovnú šírku 24 metrov sklopením koncov.

Manažment kvapalín

EasySet ovládací panel

 • Ovládací panel EasySet je umístěný mezi koly na levé straně postřikovače iXdrive. Díky této poloze v blízkosti výstupu nádrže zůstane jen mimořádně malý zbytek postřikovací kapaliny. Usnadňuje život svým intuitivním ovládáním. Na ovládacím panelu jsou elektrické ventily (iXclean Pro), čerpadla, filtry, chemický induktor a přípojky hadic. Tak je společně na jednom místě všechno, co potřebujete na plnění a vyprazdňování nádrže. Ovládací panel je dobře chráněný krytem, díky tomu nejsou v prostoru ovládání nečistoty a chemikálie. Panel ventilů lze odklopit pro získání snadného přístupu k čerpadlu a pro údržbu. Chemický induktor o objemu 42 litrů vám umožňuje bezpečné smíchání chemikálií. Je vybavený cirkulačním vyplachovacím systémem a vodotěsným krytem, a tak ho lze snadno vypláchnout se zavřeným krytem. Tiché membránové čerpadlo s kapacitou 500 litrů zajišťuje rychlé naplnění nádrže.

iXclean Pro

 • Postřikovač iXdrive je standardně dodáván s výbavou iXclean Pro, naším plně automatickým systémem řízení elektrických ventilů. To znamená, že všechny funkce je možno ovládat z kabiny nebo plnicí stanice. Přepínání mezi plněním, mícháním, postřikováním, ředěním, přípravou postřiku, vyplachováním a čištěním nádrže je mimořádně snadné: pouze stiskněte tlačítko! iXclean Pro nabízí také program plně automatického výplachu a čištění v několika krocích, opět na stisknutí tlačítka! Trvá to jen několik málo minut a úroveň reziduí je po automatickém vyčištění nižší než 1 %.

Čerpadlo s jedinečnou servisnou polohou

 • Piestové membránové čerpadlo 520 l / min iXdrive je umiestnené na pravej strane priamo pod hlavnou nádržou, čo vedie k najmenším možným dĺžkam hadice. Unikátna je servisná poloha postrekovacieho čerpadla. Čerpadlo je namontované na koľajnici, aby bolo možné ho z dôvodu údržby ľahko vysunúť alebo úplne vytiahnuť.

iXspray

 • Inovatívny počítačový program iXspray je ovládaný terminálom ISOBUS - IsoMatch Tellus Pro v kombinácii s joystickom IsoMatch Grip. iXspray zaručuje užívateľsky príjemnú prevádzku postrekovača. iXspray je plný príjemných funkcií, ktoré uľahčujú život operátorov, šetria čas a vyhýbajú sa chybám v rušnej pracovnej sezóne, napríklad je možné ľahko nakonfigurovať predvoľby pre postrekovacie práce a konfiguráciu ramien.

Jazdný komfort

Nápravy kol

 • Hydropneumaticky ovládané zavěšení na obou nápravách poskytuje obsluze komfort a stabilitu výložníku při přepravě i práci na poli. 3D zavěšení zadní nápravy umožňuje pohyb nápravy, ale omezuje vliv rozchodu na postřikovací výložník. Pevný podvozek s optimální polohou těžiště přináší v každé situaci perfektní vyvážení hmotnosti 50 % na 50 % a nemá na to vliv naplnění nádrže ani poloha postřikovacího výložníku. Manévrovatelnost je zajištěna dvoukolovým, čtyřkolovým a krabím režimem řízení stejně jako souvraťovým řízením ErgoDrive ve standardní výbavě.

Nastavitelný rozchod kol

 • Pro optimální ochranu plodin je iXdrive k dispozici ve třech různých kombinacích světlé výšky a rozchodu kol. Světlá výška je 1,30 m, 1,50 m nebo 1,70 m. Rozchod kol může být 1,80–2,25 m nebo 2,25–2,95 m. Díky hydraulicky nastavitelnému rozchodu kol se stroj může optimálně přizpůsobit vzdálenosti řádků v různých plodinách. Jako zvláštní výbava je k dispozici přepínání mezi oběma rozchody kol z kabiny.