Kverneland DG II

Vysoko výkonný sejací stroj

Efektívny výsev s vysokou kapacitou pre najlepší vzrast na poli vo veľkom rozsahu

 Kverneland DG II je k dispozícii v pracovných šírkach 9 alebo 12 m a s objemom zásobníka 6 000 litrov. Spĺňajúc požiadavku na maximálnu účinnosť a vysokú výkonnosť, je výkonnosť DG II bezkonkurenčná. Až 140 ha za jeden deň!

 Kverneland DG II vyniká prehľadným usporiadaním, vďaka ktorému má obsluha dobrý prehľad o celom stroji. Pracovné postupy možno neustále a pohodlne sledovať. Vďaka vysokej úrovni zabudovanej inteligentnej technológie ponúka Kverneland DG II maximálne jednoduché používanie od nastavenia a plnenia až po prepravu a výsev.

 Srdcom stroja sú jeho radlice. Úzky profil radličiek s mierne posunutými oceľovými diskami umožňuje ľahké preniknutie do pôdy na čo najpresnejšie uloženie osiva. Vďaka nastaveniu hĺbky sejby za chodu pomocou systému Active-on (až do 80 kg) a automatickému riadeniu súvratí ponúka DG II komfort obsluhy a bezpečnú aplikáciu.

 

S cieľom poskytnúť dostatočnú oporu 6000 l zásobníku osiva a dvojdielnej radličke vyvinula spoločnosť Kverneland pre DG II robustnú konštrukciu rámu, ktorá rovnomerne rozkladá hmotnosť stroja medzi nosnú nápravu a traktor.

 Veľkorozmerné kolesá (800/45 x 26,5) zabezpečujú bezpečnú manipuláciu na ceste a nízky tlak na pôdu. V pracovnej polohe sú nezávisle namontované nosiče náradia podopreté opornými kolesami, ktoré zabezpečujú presné sledovanie a hĺbku osiva jednotlivých radličiek počas sejby. Výkonné hydraulické valce zaručujú bezpečné prestavenie z prepravnej do pracovnej polohy a naopak!

Výhody Kverneland DG II:

 • Vysoký výkon a veľká kapacita
 • Vynikajúca kontrola hĺbky sejby aj pri vysokých pracovných rýchlostiach vďaka systému Active-on
 • Silná konštrukcia rámu pre stabilitu a spoľahlivosť
 • Najmodernejšia technológia výsevu s ELDOS a CD radličkou
 • Kompaktný na ceste v prepravnej polohe
 • Ľahko prístupný na nastavenie a údržbu

 

Model DG-II 9000 DG-II 12 000
Pracovný záber (m) 9.00 12.00
Prepravná šírka (m) 3.00 3.00
Prepravná dĺžka (m) 8.20 8.20
Počet botiek 72 96
Medziriadková vzdialenosť (cm) 12.5  12.5

DG II - Rám

Róbustní rám stroje DG II je navržen tak, aby byla váha secího stroje rovnoměrně rozložena mezi pojezdová kola a závěs traktoru.

Nízkotlaké pneumatiky rozměru 800/45 x 26.5 umožňují bezpečnou přepravu a nízký tlak na půdu. Při setí jsou křídla secího stroje podporována koly na koncích secí lišty. Je tak zajištěno dokonalé kopírování terénu a přesné hloubkové vedení botek během setí. 

ELDOS - elektricky poháněný dávkovač

 • ELDOS je plně ISOBUS kompatibilní dávkovač osiva s elektropohonem.
 • Činnost dávkovače může být řízena pomocí GEOCONTROL a GPS signálu, pro omezení přesévání na souvrati a úsporu osiva.
 • Dávkovač ELDOS umožňuje výsevek 1-400 kg/ha v závislosti na osivu a pracovní rychlosti.
 • Činnost celého stroje včetně dávkovače je monitorována čidly a zobrazována na ISOBUS terminálu pro dokonalý přehled z kabiny traktoru.
 • Dávkovací válečky jsou snadno vyměnitelné bez potřeby nářadí a bez možnosti záměny díky optickému čidlu a značení válečků. Záměna válečku je ihned zobrazena na ISOBUS terminálu.
 • Jednoduchý přístup k dávkovačům je zajištěn jejich polohou na boku zásobníku.

Kalibrace:

 • Při vlastní kalibraci obsluha zadá plodinu a požadovaný výsevek do terminálu, spustí kalibraci, zváží kalibrované osivo a zadá jeho hmotnost do terminálu. Secí stroj si sám automaticky upraví otáčky dávkovače.
 • Samotný process kalibrace může být ovládán tlačítkem na boku dávkovače.
 • Otevřením kalibrační klapky je zároveň uzavřen vstup do injektoru.

DG II - CD botka

Dvoukotoučové CD botky pro setí do mulče i zpracované půdy mají meziřádkovou vzdálenost 12,5 cm. Díky jejich úzkému profilu a malému řeznému úhlu je snížen požadavek na tahovou sílu a spotřeba paliva. Díky nízkému odporu při vnikání do půdy je možné přenést přítlak secí botky (až 80 kg plynule nastavitelný přítlak) na zatlačovací/hloubkové kolo a docílit tak výborného kontaktu osiva s půdou i v podmínkách sucha.

Nízkému tahovému odporu přispívá uložení kotoučů a zatlačovacích kol pomocí bezúdržbových kuličkových ložisek. Zatlačovací kola (Ø 380mm) jsou vyrobena ze speciální pryže se samočistící funkcí, takže nejsou potřeba škrabky kol ani při setí do vlhké půdy.

Botky jsou rozmístěny ve dvou řadách s rozestupem 17,5 cm. Nastavení hloubky setí i přítlak na botky jsou centrálně nastavitelné z kabiny traktoru skrze ISOBUS terminál. Osivo je do jednotlivých botek dopravováno ze dvou rozdělovačů osiva umístěných na křídlech secí lišty.

Výhody:

 • Úzký profil botky – nízký odpor v tahu a nízká potřeba přítlaku
 • Integrované zatlačovací kolo – dokonalé hloubkové vedení botky a zatlačení osiva se samočistící funkcí

DG II - systém přítlaku Active-on

Díky systému dotížení Active-on je možné docílit přítlaku jednotlivých botek až 80 kg. Active-on je založen (vedle vlastního přítlaku na botky) na hydraulickém dotížení celé secí lišty.

Při vysokém přítlaku na botky je zvýšen přítlak na celou secí lištu tak, aby byla zajištěna penetrace botky do půdy a dodržena přesná hloubka setí i při vyšších pracovních rychlostech. Hodnota dotížení celé secí lišty je nastavitelná z kabiny traktoru skrze ISOBUS terminál.

Systém Active-on neustále monitoruje dotížení botek pomocí senzorů a reguluje jeho hodnotu tak, aby byla dodržena nastavená hloubka setí i při měnících se půdních podmínkách. Při otáčení na souvrati je hydraulické dotížení secí lišty vypnuto, aby se předcházelo zbytečnému zatěžování křídel a vlastních pojezdových kol na secí liště. Po opětovném spuštění stroje na souvrati je secí lišta dotížena na nastavenou hodnotu.

DG II - přeprava po silnici

Díky promyšlené konstrukci nevyžaduje ani takto velký secí stroj žádná speciální povolení nebo opatření při přepravě po silnici. Rozměry DG II jsou v souladu se všemi Evropskými předpisy.

DG II se zapojuje do ramen traktoru pomocí rozporky kat. III*. Sada osvětlení pro přepravu je standardní vybavení. Zákazník si může vybrat mezi dvouokruhovými vzduchovými, nebo hydraulickými brzdami.

Na silnici se secí stroj DG II může přepravovat rychlostí až 40 km/h díky pevné nápravě a širokým pojezdovým kolům. Složení do přepravní polohy je rychlé. Díky kompaktní přepravní velikosti, rychlé přepravě a výborné manévrovatelnosti lze DG II využít i pro setí na menších polích. Pro odstavení je secí stroj vybaven róbustní odstavnou nohou.

* Volitelně lze stroj vybavit rozporkou kat. 3N a kat. 4N.