Kverneland u-drill

u-drill – kombinovaný univerzální secí stroj

u-drill je kombinovaný tažený secí stroj pro přípravu půdy a setí. Je k dispozici s pracovním záběrem 6 m pro přípravu seťového lůžka, urovnávání, rekonsolidaci, setí a zatlačení během jednoho průchodu. Konstrukce se soustředila zvláště na vysokou provozní rychlost (10–18 km/h) současně s perfektním ukládání osiva.

Díky jedinečné a modulární koncepci centrálního rámu splňuje u-drill nejrůznější přání a požadavky zákazníků. u-drill je vybavený zásobníkem o velkém objemu 4350 litrů a dvěma snadno přístupnými elektricky poháněnými dávkovacími jednotkami.

u-drill je mimořádně uživatelsky přátelský: Protože je samozřejmě plně ISOBUS kompatibilní, má řidič plně pod kontrolou všechny údaje.  u-drill je připravený pro využití systému GEOCONTROL pro řízení výsevku a vypínání polovin stroje. Navíc jen jediný dvojčinný ventil zajišťuje plně automatické řízení otáčení na souvrati.

Výhody:

  • Vysoká provozní rychlost (10–18 km/h)
  • Perfektní ukládání osiva
  • Modulární koncepce rámu pro flexibilní nastavení podle požadavků zákazníka
  • Plně ISOBUS kompatibilní
  • Snadné ovládání a údržba
  • Automaticky řízené otáčení na souvrati

 Technické specifikace:

  Pracovní záběr Objem zásobníku
u-drill 3,0 /4,0 / 6,0 m 3 000 / 3 000 / 4 350 l

u-drill – přední pneumatikový pěch

Pracovní zóna 1

Velký přední pneumatikový pěch (ø 800 mm) zlepšuje hloubkové vedení po celé šířce stroje a zajišťuje dobré urovnání půdy.

u-drill – diskové brány

Pracovní zóna 2

Dvě řady agresivně skloněných 18palcových kónických diskových bran – velmi dobře známé ze zařízení Kverneland “Qualidisc”.

u-drill – přesazený pneumatikový pěch

Pracovní zóna 3

Utužení před výsevem pomocí velkého přesazeného pneumatikového pěchu (ø 900 mm)

u-drill – CD botka

Pracovní zóna 4

Nová CD botka od Kverneland pro rovnoměrné vzcházení při každé hloubce výsevu a vysokých rychlostech

u-drill – hloubková a přítlačná kola

Pracovní zóna 5

Hloubková a přítlačná kola rozměru 380 x 65 mm pro zaručení nejlepšího styku osiva s půdou a vytvoření kapilárního systému.

u-drill – zavlačovací brány

Pracovní zóna 6

Zavláčení půdy dokončuje setí. Na výběr jsou zavlačovače s pruty tvaru S nebo přímými prsty, které zajišťují optimální zahrnutí osiva.

Intenzitu lze nastavit plynulým nastavením přítlaku při třech různých úhlech. Aby se nepoškodily při couvání, jsou vybaveny účinným ochranným zařízením.