Kverneland Turbo T i-Tiller

Inteligentný kultivátor

Zariadenie Kverneland Turbo T i-Tiller bolo navrhnuté tak, aby poskytovalo najlepšiu kvalitu práce s najvyšším výkonom a zároveň zabezpečovalo najnižšie prevádzkové náklady. Z tohto dôvodu sú nastavenia hĺbky a vyrovnania priamo ovládané z kabíny traktora pomocou terminálu ISOBUS.

Pracovnú hĺbku a výšku urovnávacieho zariadenia možno ľahko nastaviť stlačením tlačidla na termináli. Inteligentný systém Turbo T i-Tiller automaticky nastavuje všetky hydraulické valce! Nastavenie hĺbky vpredu / vzadu je možné kedykoľvek a v závislosti od stavu pôdy.

Dynamická kontrola trakcie On-The-Go prenáša hmotnosť z predných kolies na spojku traktora, aby traktoru poskytla väčšiu priľnavosť a trakciu. V horských podmienkach sa tlak neustále nastavuje tak, aby sa vždy udržiaval zvolený tlak. Výsledkom je menšia spotreba paliva, menšie opotrebovanie pneumatík pomocou kontroly preklzovania a lepšia štruktúra pôdy zabránením zhutňovaniu.

Ochranný systém proti preťaženiu Auto-Protect reaguje na prekážky alebo bočné sily (vpravo / vľavo alebo oboje dohromady). Inteligentný systém zdvihne stroj, ak hodnoty presiahnu konkrétnu významnú úroveň, napr. ak obsluha nesprávne vyhodí sily na stroj alebo ho zneužije otočením stroja bez zdvíhania alebo prekročenia najvyššej ťahovej sily. To zaručuje dlhšiu životnosť a lepšiu hodnotu z druhej ruky.

Model Rám Počet stlpíc Počet radov stlpíc Pracovná / transportná šírka (m)
Turbo 6500T i-Tiller ťahaný sklopný 33 5 6.18 / 3.00
Turbo 8000T i-Tiller  ťahaný sklopný 41 5 7.68 / 3.00

The Turbo concept

3 steps to get a fine seedbed ready

 1. Tillage the soil
  The Kverneland Turbo is offering a 4 row configuration on the mounted machines and even 5 rows of tines on the trailed version. In combination with the 19cm tine distance, this leads to a nice mixing and finishing without the risk of blockages. The Turbo can be equipped with two different tines (Reflex tine or Triflex 400) and a variation of shares to adjust the machine to different conditions and tasks.
 2. Levelling the soil
  The Kverneland Turbo is offering the choice between a levelling tine and a disc system. Both units are spring-loaded and can be adjusted in their aggressiveness. Also the angle to the ground can be adjusted. In combination with special border equipment, a perfect levelling is achieved.
 3. Consolidation
  The third step of perfect seedbed preparation is soil consolidation. Therefore, a wide range of rollers are available to meet the various conditions and requirements.

Turbo - pevný a robustní rám

Konstrukce rámu je výsledkem mnoha výpočtů a zkoušek v rámci FEM (Finite Element Method) pro zajištění optimální stability při působení velkých bočních i podélných sil. Rám byl zkonstruován pro traktory do 450 HP a může být také vybaven nejtěžšími válci jako např. Actipack.

Turbo T i-Tiller - The tines

High vibration for intensive mixing and crumbling
Reflex tine: versatile for all conditions

The Reflex tine benefits from high vibration effect: the large coil and the high tine clearance of 725mm gives a high flexibility whilst ensuring a high vibration effect to crack the clods and mix the soil. The working depth of the share stays even when the tine release to the back thanks to its stable design. The narrow tine spacing ensures active crumbling and perfect levelling. Thus the pressure applied on the coil is reduced to extend its life time.

The Reflex tine is the perfect solution for using the Turbo in first/second stubble pass or for seedbed preparation. Also for the incorporation of slurry or manure the Reflex tine is the best choice. To make it even more versatile three different shares are available

For stony condition and high penetration
Triflex tine 400: High stability at deep operations

The auto-reset Triflex tine 400 uses the well known Kverneland leaf spring system to ensure a high point pressure of 400kg in work and a smooth release curve when the tine hits an obstacle. The Triflex tine 400 with narrow design and special shape reduces the pulling forces while ensuring a perfect penetration in most compacted soil. It is the perfect choice for deep loosening and working on heavier soil types strewn with stones.

The Triflex tine 400 can be equipped with different shares to adapt to different working depths and tasks. 3 types of shares are available with the patented Knock-on® system. It is the easiest way of changing parts on a cultivator, either to adapt the machine to the job to be done or to change wearing parts.

Turbo - urovnávací zařízení

Pro získání perfektně urovnaného povrchu má Turbo urovnávací hroty pro zasypání brázdičky vytvořené poslední řadou radliček. Úhel lze nastavit kdykoli podle pracovní hloubky.

Turbo - zadní příslušenství

K dispozici je celý sortiment urovnávacích zařízení a zadních válců:

Prutový válec ø 550 mm – 90 kg/m:

 • 10 prutů pro dobrou zatížitelnost a práci za mokra
 • Účinné drolení

Dvojitý prutový válec ø 400 mm (trubkový/plochý) – 160 kg/m:

 • Dobré drolení
 • Přesné řízení hloubky

Válec Actipack ø 560 mm – 220 kg/m:

 • Válec Kverneland Actipack prokazuje svoji vynikající kvalitu práce zvláště na středních až těžkých půdách a také za mokra a v kamenitých a lepivých půdách díky nezávislým plazům a nožům.
 • Řezací disky rozbijí větší hroudy, zatímco nastavitelné nože rozřežou zbylé hroudy, a výsledkem je optimální rozdrcení hrud a příprava kvalitního seťového lůžka.

Válec Actiring ø 540 mm – 160 kg/m:

 • Válec Actiring je lehčí varianta válce Actipack používající stejnou konstrukci rámu a stejný systém nožů.
 • Disky byly nahrazeny kotoučem s profilem tvaru V, což ušetří 60 kg/m a má rozhodující význam pro snížení požadavků na zvedací kapacitu pro nesená zařízení.
 • Válec Actiring se nedoporučuje pro kamenité půdy.

Válec Actiflex ø 580 mm – 160 kg/m:

 • Válec Actiflex byl vyroben pro intenzivní míchání za všech podmínek, dokonce i v kamenitých půdách.
 • Kotouče jsou vyrobeny z pružinové oceli a mají vysokou odolnost proti namáhání při vysoké rychlosti.
 • Kotouče Actiflex jsou odděleny plazy, aby se válec uvnitř neucpával.
 • Tento válec je ideální nástroj pro vytvoření kvalitního seťového lůžka, dobré zapravení plevelů a podporu dalšího růstu kultur po sklizni.

Turbo - bezpečná přeprava

Pro bezpečnou přepravu může být stroj Turbo vybaven hydraulickými nebo pneumatickými brzdami. Přepravní šířka nepřesahuje 3 m ani s širší verzí 8 m. V Německu se zpracovává homologace na 40 km/h.